banner72

Üniversiteli Kız Tuvalette doğurup çöpe attı

Gayri meşru ilişki sonucu hamile kalan üniversite öğrencisi, Sakarya'nın Hendek ilçesinde TEM Otoyolu üzerindeki bir dinlenme tesisinin tuvaletinde dünyaya getirdiği bebeğini çöp kutusuna attı.

Üniversiteli Kız Tuvalette doğurup çöpe attı

Gayri meşru ilişki sonucu hamile kalan üniversite öğrencisi, Sakarya'nın Hendek ilçesinde TEM Otoyolu üzerindeki bir dinlenme tesisinin tuvaletinde dünyaya getirdiği bebeğini çöp kutusuna attı. Bir kadın tarafından bulunduktan sonra hastaneye kaldırılan bebeğin köprücük kemiğinin kırıldığı belirlendi. Bebeğini çöp kutusuna attıktan sonra yolcu otobüsüyle Zonguldak'a gitmeye çalışan anne, Düzce Kaynaşlı'da jandarma tarafından yakalandı. Aşırı kan kaybeden anne hastanede tedavi altına alındı.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde okuduğu belirtilen Aslıhan T.(22), iddialara göre üniversiteli arkadaşından hamile kaldı. Okulun yarı yıl tatiline girmesiyle İstanbul'daki ailesinin yanına dönen Aslıhan T., hamileliğini gizledi. Bir süre ailesinin yanında kaldıktan sonra okuluna dönmek isteyen Aslıhan T., yolcu otobüsüyle Zonguldak'a gitmek üzere yola çıktı. Yolda sancıları başlayan üniversite öğrencisi, otobüsün mola verdiği TEM Otoyolu üzerindeki bir dinlenme tesisinin tuvaletinde kız çocuğu dünyaya getirdi. Kendi çabasıyla doğum yapan Aslıhan T., dünyaya getirdiği bebeğini tuvaletteki çöp kutusuna attıktan sonra yeniden otobüse bindi.

Tuvalete giren bir kadın, çöp kutusuna atılan bebeği buldu. Bebeği çöp kutusundan çıkartan kadın, durumu tesis çalışanlarına bildirdi. Battaniyeye sarılan bebek, tesise gelen 112 ekibi tarafından Hendek Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalesinde bebeğin köprücük kemiğinin kırıldığı belirlendi. Elbise giydirilen 3 kilo 250 gram ağırlığındaki bebek, daha sonra Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi.

Bebeğin hastanede tedavi altına alındığı sıralarda jandarma da anneyi yakalamak için çalışma başlattı. Tesisin güvenlik kameralarını inceleyen jandarma ekipleri, görgü tanıklarının verdiği ifadeler doğrultusunda annenin Zonguldak'a giden bir otobüste olduğunu tespit etti. Durumun Düzce Jandarma'ya iletilmesinin ardından otobüs Kaynaşlı'da durdurularak anne yakalandı. Hendek ilçesine getirilen Aslıhan T., aşırı kan kaybettiği için ilçe hastanesinde tedavi altına alındı.

Dünyaya getirdiği bebeğini çöp kutusuna atan üniversite öğrencisi Aslıhan T., tedavisinin ardından adliyeye sevk edilecek. Hastanede kuvöze alınan bebek, tedavisi tamamlandıktan sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınacak.


Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2010, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73