banner72

'Yarınlara Geç Kalmadan' Oyununa Tam Not

Rize'nin Fındıklı ilçesi kredi yurtlar kurumunda konaklayan öğrenciler tarafından hazırlanan tiyatro oyunu 5 ayrı ilde turneye çıktı. Feyzullah Arsan'ın yazıp Caner Karataş ve Tamer Karataş'ın yönettiği oyun izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

'Yarınlara Geç Kalmadan' Oyununa Tam Not
Y.Ö. Kredi ve Yurtlar Kurumu Fındıklı Yurt Müdürlüğü tarafından kurulan ve zararlı alışkanlıklardan korunmak amacıyla hazırlanan ‘’Yarınlara Geç Kalmadan’’ isimli tiyatro oyunu Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar kurumunun 50.Kuruluş Yılı etkinlikleri kapsamında  Türkiye turnesine çıkarak 5 Ayrı ilde  7 oyun sergiledi.

ilk olarak karadeniz teknik üniversitesi ve giresun eğitim fakültesi ve ardından samsun 19 mayıs üniversitesi'ndede sahne alan ekip yğum katılımın gerçekleştiği Ankara'da sahne aldı. Final sahnesini dün akşam Artvin il özel idaresine bağlı Ahmet Hamdi Tanpınar gösteri merkezinde  sergileyen ekip seyirciden tam not alarak dakikalarca alkışlandı.

Oyunda bir Ailesinde göremediği ilgiyi dışarıda arayan ve zararlı alışkanlıklara kapılıp hayatını kaybeden bir gencin hayatını komik bir dille anlatan oyunun sonunda olan dram sahnesi buradaki izleyicilerin gözyaşlarına boğulmasına sebep oldu.Rize Fındıklı yurt müdürü Seim Turna ''Küresel bir sorun olan maddde bağımlılığına dikkat çekmek için kurmumuzun 50. yıl etkinlikleri kapsamında, çıktığımız bu Türkiye turnesinde amacımız toplum olarak madde bağımlılığı konusundaki sorumluluğumuz konusunda farkındalık yaratmak ve insanları güldürürken ağlatarak gerekli mesajı vermek. Çocuklarımıza sahip çıkıp tünelin sonundaki ışığın sönmesine izin vermeden ve yarınlara geç kalmadan kendimize düşen sorumluluğun farkında olmalıyız'' dedi. Ayrıca bu turne için katıkılarda bulunan herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2011, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73