banner72

Yavru Ayıyı Domuzdan Kurtardı !

RİZE`nin Hemşin İlçesi`nde alabalık çiftliği işleten Abdullah Çamkerten, domuz saldırısına uğrayan ayı yavrusunu kendi hayatını da tehlikeye atarak kurtardı. Çamkerten, saldırı sonucu bitkin düşen yavru ayıyı sütle besledikten sonra Orman İl Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

Yavru Ayıyı Domuzdan Kurtardı !
Hemşin İlçesi Nurlucu Köyü’nde alabalık çiftliği işleten 40 yaşındaki Abdullah Çamkerten, önceki gün tesisinin yakınlarında bir hayvan çığlığı duydu. Sese doğru giden Çamkerten, bir domuzun altına aldığı ayı yavrusuna saldırdığını görünce kendi hayatını da tehlikeye atarak eline aldığı sopayla domuza saldırdı. Domuz ormanlık alana kaçarken Abdullah Çamkerten yavru ayıyı kurtararak tesise götürdü. Bitkin düşen yavru ayıyı kucağına alan ve sütle besleyen Çamkerten, durumu Orman İl Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Bir aylık olduğu sanılan ve ormanda annesi aranan ancak bir bulunamayan yavru ayı Orman İl Müdürlüğü ekiplerince bakım altına alındı.

Abdullah Çamkerten, yaşadığı olayı şöyle anlattı:
"Yavru ayı çığlıklarıyla adeta yardım istiyordu. Bir süre domuzu kaçırabilmek için bağırdım ancak kaçmadı. Yavrunun çığlıklarına daha fazla dayanamadım, elime geçirdiğim bir sopayla domuzu kovaladım. Domuz kaçtı. Ben de kucağıma aldığım yavruyu sütle besledim. Çevrede annesinin izini de aradık ama bulamadık. Orman Müdürlüğü ekiplerine haber verdim."
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2011, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73