banner72

Yazıcı'dan Rize ziyareti

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, milletvekili adayı olduğu Rize'de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Yazıcı'dan Rize ziyareti
Yazıcı, Rize Adliyesi, İl Garnizon Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek görüşmelerde bulundu. Yazıcı, daha sonra Rize Barosunu ziyaret ederek avukatların sorunlarını dinledi. 

Yazıcı, Ziraat Botanik Bahçesi'nde, Türk Devlet ve Toplulukları Yerel ve Bölgesel Televizyon Kanalları Kongresi'ne katılmak üzere Rize'ye gelen gazetecilerle görüştü. 

Kırım Haber Ajansı Müdürü Gayyana Yüksel, Yazıcı'dan ülkesinde yapımı planlanan cami için destek istedi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 2005 yılında Kırım'ı ziyaretinde destek sözü verdiğini, arsa sorunu nedeniyle bu zamana kadar caminin yapılamadığını ifade eden Yüksel, arsa sorununun Müslüman vatandaşlar tarafından giderildiğini, Türkiye'den yardım beklediklerini söyledi. 

Yazıcı, konuyu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e hatırlatacağını belirterek, ''Kendisi bu konuda çok duyarlıdır. Mutlaka ilgilenecektir. Cumhurbaşkanımız bir şey söylemişse gereğini yapar. Biz de hükümet ve sivil toplum örgütleri olarak ne gerekiyorsa destek sağlayacağız. Yeter ki sizin böyle bir talebiniz olsun'' dedi. 

Yazıcı, daha sonra Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ile Tüm Sanayici ve İşadamları Derneğini ziyaret etti.
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2011, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73