banner72

Yazıcı'dan Usame Bin Ladin yorumu

DEVLET Bakanı Hayati Yazıcı, ABD`nin düzenlediği operasyonda öldürülen El Kaide terör örgütü lideri Usame Bin Ladin`in cesedinin denize atılmasının insanlığın vicdanına sığmayacağını söyledi.

Yazıcı'dan Usame Bin Ladin yorumu
Seçim bölgesi Rize`de çalışmalarını sürdüren Bakan Yazıcı, Çayeli İlçesi`nde esnaf ve sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. Sokakta görüştüğü kişilerden genellikle iş talebi ile karşılaşan Bakan Yazıcı, yardımcı olmaya çalışacaklarını belirterek danışmanlarından talepte bulunanların kaydını almasını istedi. Çayeli`nde geçen yıl 25 Temmuz tarihinde meydana gelen sel felaketinde eşi Vasıf Yılmaz`ı kaybeden Havva Yıldız`da Bakan Yazıcı`dan yardım istedi. Bakan Yazıcı, görüşme sırasında gözyaşlarını hakim olamayan kadından daha sonra yanına gelmesini istedi.

BAKAN`IN ÜZERİNE SU DÖKÜLDÜ

Bakan Hayati Yazıcı, daha sonra Çayeli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü`nce düzenlenen yıl sonu sergisinin açılış törenine katıldı. Burada kursiyerlere diplomalarını veren Bakan Yazıcı, sergiyi dolaşarak yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra geçtiği Çayeli Şoförler ve Otomobilciler Odası`nda kendisine ikram edilen su kazayla üzerine dökülen ve pantolonu ıslanan Bakan Yazıcı, "Bunlardan ders almak lazım, demek ki herkes kendi işini yapacak" dedi. Yazıcı burada gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı. Usame Bin Ladin`in öldürülmesi olayını değerlendiren Yazıcı, 11 Eylül olarak nitelendirilen terör olayı ile simgeleşmiş bir isim olan Ladin`in 10 yıl boyunca nasıl kaçabildiğinin ve bu kaçış süresince kimlerin yardımı olduğunun sorgulanması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

"Usame Bin Ladin`in hedefe konulup onun üzerinden İslam`a, Müslümanlara hakaret edilmesi kabul edilebilir bir durum değil. Bunları iyi ayırt etmek gerekir. ABD, o terör olayı dolayısıyla Usame Bin Ladin ve terör örgütü peşinde koşarken Afganistan`da meydana gelen uygulamaları var. Bütün bunları birlikte değerlendirmek gerekiyor. Elbette ki hiçbir insanın bir başka insanı öldürme hakkı yoktur. Bireyleri cezalandırmak devletlerin tekelinde olan bir haktır. Onunda yöntemi vardır. Ancak, `cesedini denize attık` demenin insanlığın vicdanına sığmayacağı kanısındayım. Devre dışı bırakırsınız, cesedi alır bir yere gömülür. Varsa yakını onlara verilir. İnsanlık değerleri önemli. Bunlara herkes riayet etmekle yükümlü diye düşünüyorum."
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2011, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73