banner72

Yemlihalıoğlu: Yeşil Artvin Derneği yöneticilerini iki yüzlü !

Vali Yemlihalıoğlu geçtiğimiz ay Artvin'in en etkili çevre örgütü Yeşil Artvin Derneği'nin kendisini hedef alan basın açıklamasına cevap verdi.

Yemlihalıoğlu: Yeşil Artvin Derneği yöneticilerini iki yüzlü !

3-6 Mart tarihlerinde Ankara´da yapılan ´Artvin Günleri´nde davetiyelerde yer almasına rağmen Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu´nun HES ve Enerji konularındaki panelleri iptal ettirmesi nedeniyle Yeşil Artvin Derneği bir basın açıklaması yaparak ‘Ya devletin valisi olun yada hükümetin valisi olun’ şeklinde Vali Mustafa Yemhilaıoğlu’nu hedef almıştı.

Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu bu açıklamanın ardından İstanbul’da Artvinliler Hizmet Vakfı tarafından düzenlenen Kurtuluş Gecesi’nde konuşma yapmak için çıktığı kürsüde çevrecilerin protestosu ile karşılaşmış ve konuşma yapamadan kürsüyü terk etmişti.

Turizm Toplantısına Valinin Sözleri Damgasını Vurdu.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan Dünya, Türkiye ve Artvin Turizmi konulu toplantının son bölümünde bir konuşma yapan Vali Mustafa Yemlihalıoğlu, Yeşil Artvin Derneği yöneticilerini iki yüzlü olmakla suçladı.

Vali Yemlihalıoğlu, Artvin yaptığı çalışmalardan bahsederken sözü Yeşil Artvin Derneği’nin basın açıklamasına getirdi. Çevreci örgütün sadece maden ve hidroelektrik santralleri konusunda muhalefet yaptığını ancak her nedense Camili’de yapılan yol yapım çalışmaları ve Ortaköy’de yapılan yol genişletme çalışmaları sırasında doğanın tahrip olduğunu ancak, çevreci örgütün buna ses çıkarmadığını söyledi.

HES Şirketlerinin Valisi Değilim!

Artvin Valisi yer yer ses tonunu yükselttiği konuşmasında; ‘Ben doğayı seven bir insanım’ dedi. Kendisini Artvin’in turizm konusunda gelişmesi için Kent Park Projesini hayata geçirmek için gece gündüz çalıştığını söyleyerek ‘Eğer bu çevreci örgüt samimi ise Atabarı Kayak Merkezi yapılırken ağaçlar kesildiği zaman karşı çıkardı. Camili’de yol çalışmaları var, orada karşı çıksaydı anlardım. Berta’da yol yapıyoruz. İster istemez doğa tahrip oluyor. Ama her nedense bu dernek karşı çıkmıyor. Bizi HES’in valisi olmakla suçluyorlar.” dedi.

Vali Yemlihalıoğlu, Gürcistan’da HES firmalarına 100 yıl süre ile su kullanım hakkı veriliyor. Biz de 49 yıllığına. Gürcistan’da vergi bile alınmıyor. Artvin göç veriyor. Yıl sonunda Deriner Barajı bitecek. En az 900 kişi işsiz kalacak. Biz bunlara iş yaratmak için özel teşebbüsün önünü açmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı. Artvin’e yatırım yapan her özel teşebbüsün önünü açmak için, Artvin’e yatırımı çekmek için yasalar çerçevesinde yatırımcının işini kolaylaştırdığını söyleyen Vali Yemlihalıoğlu, Yeşil Artvin Derneğini kast ederek “Artvin’in girişine çok güzel bir Kent Park yaptırıyoruz. En azından bu dernekten bu konuda kuru bir teşekkür beklerdik.” diyerek Artvin’in gelecekte turizmden ekmek yiyecek bir konuma getirmek için var gücüyle çalıştığını sözlerine ekledi.
08 HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2011, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73