banner72

Yeni Çöp Konteynırları Geldi

Çöp Toplama Noktalarına Konteynırlar Konularak Hizmet Vermeye Başlanacak

Yeni Çöp Konteynırları Geldi

Temiz bir Arhavi için çalışmalarını titizlikle sürdüren Arhavi Belediyesi, çöplerin daha sağlıklı bir ortamda toplanabilmesi için, şehrin belli başlı bölgelerine konulmak üzere yeni çöp konteynırları aldı. Yeni çöp konteynırları’nın çöp toplama noktalarına konulmasıyla, çöplerin gelişi güzel atılmasının önlenmesi ve aynı zamanda da kötü görüntülerin önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.
İlk etapta 50 adet alınan konteynırlar, 800 litre hacim kapasiteli olup, uzun ömürlü olması nedeniyle, çelik galvanizli malzeme kullanarak imal edilen modeller tercih edilmiştir.
Başkan Coşkun HEKİMOĞLU konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Temiz bir Arhavi ye çok önem veriyorum. Bu anlamda yeni aldığımız çöp konteynırları sayesinde çöp biriktirme alanlarını daha temiz bir ortam haline getirmiş olacağız. Geçmişte denenmiş ama bir türlü verim alınamamış olan saate dayalı çöp biriktirme ve toplama projesinde olumlu sonucun ortaya çıkmadığı görülmüştür. Önümüzdeki günler içerisinde gerekli çalışmalar yapılarak, bu çöp konteynırları şehrin belli başlı noktalarına konulacak ve ilgili çöp şirketinin kontrolünde hizmet vermeye devam edilecektir.” dedi.


Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2010, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73