banner72

Yıldız'dan Doğalgaz Haberlerine Tepki

Basında çıkan haberleri eleştiren Yıldız. doğalgazda otomatik fiyatlandırma sisteminin işlediğini hattırlattı. Yıldız, Davos sorusuna da yanıt verdi.

Yıldız'dan Doğalgaz Haberlerine Tepki

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz konusunda basında yer alan bazı haberleri eleştirerek, "Otomatik fiyatlandırma sistemi zam yapılmasını gerektiriyorsa zam yapıyoruz, gerektirmiyorsa zam yapmıyoruz." dedi.

"Elektirikte Özelleştirme Sürecek"
İstanbul’da Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’nce düzenlenen Elektrik Dağıtım ve Perakende Satış Sektörü konulu toplantıya katılan Yıldız, elektrik dağıtım hizmetlerinin işleyişi yönünde bir takım sorunlar yaşandığını belirtti.

Özel elektrik dağıtım şirketlerinde hızlı bir özelleştirme süreci yaşandığını ifade eden Yıldız, 3 ay içinde 5 bölgenin daha özelleştirilmiş olacağını bildirdi.

Doğalgaz Haberlerini Eleştirdi
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Taner Yıldız, doğalgaz konusunda basında yer alan bazı haberleri eleştirdi.

Yıldız, şunları ifade etti:
"Fiyatlandırmayı otomatik fiyatlandırma mekanizmasıyla yapıyoruz. O yüzden zam gerekiyorsa o zammı yansıtacağız. Zam gerekmiyorsa yansıtmayacağız. Bunu vatandaşımızın lehine kullanmamız lazım. Ama dikkatimi çekiyor, iki aydır sürekli piyasada zam yapılmasının beklentisi var. Ben bunu çok doğru bulmuyorum.’’

Davos’a Gitmiyor
Taner Yıldız, "Davos’a katılacak mısınız" sorusu üzerine de, "Davos’a katılmak programımızda yok. Bizim başka bir işimiz var’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2010, 22:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73