banner72

Yüreğine Sor 12 Mart'ta Sinemalarda

Ardeşen ve Çamlıhemşin İlçelerinde Çekilen Yüreğine Sor filmi 12 Mart'ta Sinemalarda

Yüreğine Sor 12 Mart'ta Sinemalarda

12 Mart'ta vizyona girecek olan "Yüreğine Sor" filminde iki aşığı canlandıran Tuba Büyüküstün ve Kenan Ece, günler boyunca Çayeli ağzıyla konuşmayı öğrendi. Oyunculara bu konuda en büyük desteği, gerçek bir Çayelili olan yönetmen Yusuf Kurçenli verdi.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/yureginesor10.jpg


Filmin çekimleri Eylül 2009'da başladı. Kurçenli, oyuncuların Çayeli ağzıyla konuşmayı çok iyi başardıklarını belirterek, "Tuba ve Kenan çalışmalar başladığında, acaba tam olarak Çayelili gibi konuşabilir miyiz, diye düşünüyorlardı. Açıkçası ben de Karadeniz'de yetişmemiş bu oyuncuların şiveyi tam anlamıyla çözüp çözemeyecekleri konusunda biraz kaygılıydım. Ancak çalışmalar sonunda geldiğimiz nokta gerçekten şaşırtıcıydı. Bugün Tuba, Kenan ya da diğer oyuncular Çayeli'nde çıkıp dolaşsalar kimse şive konusunda onları yadırgamaz. Bu bir yönetmen olarak benim büyük bir şansım oldu" dedi.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/yureginesor2.jpg

Dilin doğal kullanımı için tüm oyunculara çalışmaları boyunca destek olan Yönetmen Yusuf Kurçenli, "Farklı bir bölgede çekilen film o yörenin şivesini taşımak ve seyirciye yansıtmak zorunda. Film kahramanlarımızın inandırıcılığını ve hikayenin doğallığını gölgelememek için buna çok dikkat ettik ve özendik" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73