banner72

Zil Kale Çat Grup Yolu Tamamlanıyor

Kaymakam İsmail Çiçek: Kaynak Aktarıldı

Zil Kale Çat Grup Yolu Tamamlanıyor

Çamlıhemşin Kaymakamı İsmail Çiçek, ilçede yarım kalan projelerin tamamlanması için kaynak aktarıldığını söyledi.

Çiçek, yaptığı açıklamada, KÖYDES kapsamında önceki yıllarda yarım kalan projelerin tamamlanması için il özel idarelerine kaynak ayrıldığını belirtti.
     Çamlıhemşin de yarım kalan projeler için 2 milyon 178 bin lira Rize İl Özel İdaresine kaynak aktarıldığını ifade eden Çiçek, Ayrılan kaynak ile önce geçen dönemden kalan borçların ödemesi yapılacak. Kalan para ile Zil Kale-Çat grup yolunu tamamlayacağız. Bu iki proje tamamlandıktan sonra eğer para artarsa Rize İl Özel İdaresine aktarılıp il genelindeki projelerde kullanılacak dedi Fırtına havzası üzerinde bulunan Çat Vadisinin doğal mimarisi, köy yapıları, bozulmayan tabiat güzellikleri, yaylaları ile ekoturizm açısından önemli değerler olduğunu vurgulayan Çiçek, Gelen ödenek başta Rize valiliği,Çamlıhemşin il üncümenleri,il özel idaresi ile Ankaradaki hemşerilerimizin büyük katkıları olmuştur.

Bu proje için gönderilen para Köydes kapsamında İl özel idaresi tarafından kullanılacağını sözlerine ekledi
Öte yandan; Çamlıhemşin Ak Partıi İl Genel Meclis Üyeleri Osman Haşımoğlu ve Yüksel Karaman, "Bu yolun bitirilmesi için yoğun bir talep olduğunu ,yaptıkları girişimlerle kaynak aktarımı yapıldığını belirttiler.
Haşimoğlu ve Karaman, "2010 yılı içerisinde Çat, Zil Kale yolunun kalan kısmını tamamlayıp yaz aylarında hem Turistleri hemde yaylacıların daha rahat ulaşımı sağlanmış olacak ve özellikle yaz aylarında çekilen çile sona erecek." dediler.
 


Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2010, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73