banner72

Zincirleme Tecavüz Davası !

Tecavüz bebeği kürtajı için anneye ve doktora dava!

Zincirleme Tecavüz Davası !

Sevgilisinin ilaçla uyutup tecavüz ettiği 17 yaşındaki genç kız hamile kalınca çareyi kürtajda buldu. Erkek arkadaşının şantajla birlikte olmaya devam ettiği genç kız dayanamayıp savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık zorla ırza geçen erkek arkadaşla birlikte genç kız ve kürtajı yapan doktora da dava açtı.

17 yaşındaki C.İ 2006 yılında tanıştığı S.G. ile aşk yaşamaya başladı. İddialara göre, birkaç aylık duygusal birlikteliğin ardınan erkek arkadaşının daveti üzerine Avcılar’daki evine giden genç kız, ikram edilen meyve suyu ve kolayı içti. ve kendisini erkek arkadaşının yatağında buldu. Sevgilisi S.G, “Elimde sevişmemizin görüntüleri var bundan sonra da benimle birlikte olacaksın yoksa seni rezil ederim” diyerek kızı tehdit etti. Elinde Ailesinden korkan genç kız, C.G’nin tehditlerine boyun eğmek zorunda kaldı. 2007 yılında hamile kaldı.

Annesiyle kürtaja gitti
Bu olayın ardından S.G, olayı annesine anlattı. Genç kız C.İ, S.G ve onun annesi 16 kasım 2007 günü Büyükçekmecedeki bir tıp merkezine giderek 15 haftalık bebeği kürtaj yoluyla aldırdı. Genç kız artık S.G’ye artık görüşmeyeceğini söyleyerek evine döndü. Ancak S.G genç kızın önüne çıkarak “Benimle eve gel yoksa senin O..spu olduğunu herkese ispatlarım elimde görüntülerin var. Seni rezil ederim” şeklinde tehdit ederek genç kızı zorla eve götürdü. Genç kız bu kez durumu ailesine anlattı.

Savcı herkese dava açtı
C.İ ve ailesi ‘tecavüz ve şantaj’ davalarıyla ünlenen avukat Özlem Alp’le birlikte soluğu savcılıkta aldı. S.G hakkında suç duyurusunda bulundu. Adli Tıp Kurumu kızın “Ruh ve beden sağlığının bozulduğuna” dair raporu savcılığa gönderdi. Savcılık S.G hakkında “zincirleme cinsel saldırı” suçundan dava açarak 17 yıla kadar hapis istedi. Ancak genç kızın bebeğini 15 haftalıkken kürtajla aldırdığını bildirmesi üzerine ikinci bir iddianame daha hazırlandı. Bu iddianamede genç kız hakkında bir yıla kadar, istemiyle kürtaja götüren S.G’ye ve onun annesi A.G’ye de 3 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede hakkında dava açılan dördüncü isim ise kürtajı yapan doktor oldu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı kadın Doktor B.U, “Tıbbi zorunluluk bulunmadığı halde, rızaya dayalı olsa bile, gebelik süresi on haftadan fazla olan bir kadının çocuğunu düşürten kişi” olarak hakkında 3 yıldan 6 yıla kadar hapsi istendi. Mahkeme duruşmaya gelmeyen sanık doktor B.U hakkında yakalama emri çıkararak duruşmayı erteledi.

Burcu PURTUL / VATAN İSTİHBARAT ÖZEL HABER
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2011, 07:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73