banner72

Hamidiye Çözüm Koleji Öğrencileri, Yaya Geçidi İçin İmza Topladı

Eski Hopa-Rize karayolu üzerinde bulunan Hamidiye Özel Çözüm Koleji ilk ve ortaokul öğrencileri, genişletme çalışmaları yeni tamamlanan yol üzerinde yaya/öğrenci geçidi çizgileri ve tabelalarının bulunmaması üzerine imza toplayarak Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuruda bulundu.

Hamidiye Çözüm Koleji Öğrencileri, Yaya Geçidi İçin İmza Topladı

HEM HAKLARINI ÖĞRENDİLER, HEM DE SORUNA ÇÖZÜM BULDULAR

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Osman Bülent Buçan öncülüğünde bir araya gelen minik öğrenciler, okulda topladıkları imzalar ve beraberinde hazırladıkları dilekçeleri Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük'ü ziyaret ederek takdim ettiler.

Milli Eğitim Müdürü Büyük, minik çocuklarla tek tek ilgilenerek sıkıntılarını dinledi ve sorunun çözümü noktasında her türlü desteği vereceğini ifade etti.

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Buçan, "Haklarımızı Öğreniyoruz" projesi kapsamında okul öğrencilerinin bir araya gelerek imza topladıklarını, topladıkları imzaları dilekler eşliğinde Milli Eğitim Müdürlüğüne elden verdiklerini söyledi.

Buçan, "Bu kapsam da öğrenciler hem haklarını öğrenmiş oldular, hem de var olan bir sorunun çözümü ile ilgili yol haritasını kavramış oldular. Hamidiye Özel Çözüm Koleji olarak, bu ve buna benzer ders teknikleri ile  sözlü yada yazılı eğitimin yanı sıra bizzat uygulamalı eğitime çok önem veriyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73