banner72

Pazar'da havalimanı için ilk kazma vuruldu

Rize Artvin Havalimanının yapılacağı Pazar'da çalışmalar başladı. Pazar Tüneli yanındaki alanda bugün itibariyle yüklenici firma tarafından şantiye ve tören alanının inşasına başlandı.

Pazar'da havalimanı için ilk kazma vuruldu

Rize Artvin Havalimanı için ilk kazma vuruldu.

havaliman5.jpg

Pazar Tünel Mevkiinde şantiye alanı için çalışmalar başladı.

Yapım ihalesinin gerçekleşerek, firmanın ihaleyi aldığı ve yer tesliminin yapıldığı Rize Artvin Havalimanının, 1800 gün (5 yıl) içerisinde tamamlanması planlanıyor.

havaliman4-001.jpg

Ana firma tarafından şantiye alanının 15 gün içerisinde düzeltilerek şantiyelerin kurulumunu gerçekleştireceği öğrenildi.

havaliman3-001.jpg

Bu arada Mart ayı sonuna doğru da bu alanda temel atma töreninin yapılacağı belirtildi.

havaliman2-001.jpg

Havalimanı için çalışmaların başlaması ilçede heyecana neden oldu.

İş makinelerinin bu alanda çalışmaya başladığını öğrenen yüzlerce kişi bu tarihi anı görmek için çalışma yapılan yere giderek fotoğraf ve video çekip, selfie yapıyor.

Pazarlı vatandaşlar ise Rize Artvin Havalimanının Pazar ilçesinde ekonomik ve sosyal bir hareketliliğin başlaması için önemli bir yatırım olduğuna dikkat çekerek, “Yapandan, yaptırandan Allah razı olsun. memleketimiz için büyük bir yatırım” şeklinde memnuniyetlerini ifade ettiler.

Kaynak: Pazar53, Cengiz Yıldırım - Ramazan Yıldırım - Yener Kadıoğlu

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 06:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
şefik
şefik - 2 yıl Önce

Artvin merkez,e 120 km uzaklığı olan hava limanı nasıl rize arvin havalimanı oluyor biri bana anlatsin.arvinle alakasi yok kimseyi kandirmayin.

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73