AK Parti, CHP, SP ve İYİ Parti Rize Milletvekili Adayları Belli Oluyor

24 Haziran Seçimlerine 35 Gün Kala, AK Parti, CHP, SP Rize Milletvekili Adaylarının kim olacağı en çok merak edilen konuların başında geliyor. Bilindiği üzere MHP'nin Milletvekili adayları geçtiğimiz hafta belli olmuştu. İyi Parti ise Adaylarını haftalar önce açıklamıştı.

AK Parti, CHP, SP ve İYİ Parti Rize Milletvekili Adayları Belli Oluyor

AK Parti ve CHP'nin Rize milletvekili adayları, 21 Mayıs Pazartesi günü En Geç 17:00'a kadar belli olacak.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

Adaylık Süreci ile İlgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne eski İl Başkanı Muhammed Avcı, eski İl Genel Meclis Başkanı Rahmi Metin ve Ardeşen GSK Başkanı ve Eski Daire Başkanı Sultan Rauf Oğuz'un da yer aldığı 6 İsim Sunulmuştu.

Merkez ilçe bölgesinde mevcut Milletvekili Hasan Karal ile Eski İl Başkanı Muhammed Avcı'nın ismi ön plana çıkarken, Laz Bölgesinden ise Ardeşen GSK Başkanı Sultan Rauf Oğuz'un ismi ön plana çıkıyor.

Kulislerde ayrıca, Milletvekili adaylarından birinin mutlaka bürokrasiden bir isim olacağı konuşuluyor. Bu isim de akıllara Sultan Rauf Oğuz'u getiriyor.

http://www.ardesen.com/files/uploads/ardesen.png

TEMAYÜLDE 'AVCI' İPİ GÖĞÜSLEDİ

Rize AK Parti teşkilatının yaptığı temayül oylamasında birinciliği eski İl Başkanı Muhammed Avcı elde etti. İkinci sırada Eski Meclis Başkanı Rahmi Metin, üçüncü sırada ise Sultan Rauf Oğuz'un ismi yer aldı.

ANKETLER DE 'AVCI', 'KARAL' ve 'OĞUZ' DİYOR

Rize kamuoyunda yapılan anketlerde de Eski İl Başkanı Muhammed Avcı'nın ismi ön plana çıkıyor. % 38'lik bir oranla birinci sırada yer alan Avcı'nın adından % 25'lik bir oranla Mevcut Milletvekili Hasan Karal yer alıyor. % 24 ile Sultan Rauf Oğuz üçüncü, % 9 ile Rahmi Metin dördüncü sırada yer aldı. Rize kamuoyu, Bakan BAK'ın ise Bakanlık görevine devam etmesini arzuluyor.

http://www.ardesen.com/files/uploads/AnketKucuk.png

SON SÖZ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DA

Tüm bu gelişmelerin ardından son sözü Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek ve AK Parti'nin Milletvekili Adayları en geç Pazartesi günü 17:00'da belli olacak.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

CHP'de ise henüz bir isim üzerine karar kılınamadı. CHP'de en büyük yarış birinci sırada kimin aday gösterileceği.

Hemen hemen her seçim döneminde CHP'nin Belediye Başkanlığı ve Milletvekili adaylığı için yarışan Kenan Bıyık ismi yine gündemde. Ayrıca, Mevcut İl Başkanı Mesut Rakıcı da adaylık için yarışan isimler arasında yarışıyor. Av. Remzi Kazmaz son günlerde öne çıkan isimlerden. Geçtiğimiz hafta Gazeteci İsmail Saymaz'ın Rize Milletvekili Adayı gösterildiği şeklinde partililerce nağralar atılıyordu ancak, sesler kesildi. Murat Karayalçın ismi ise kendisinin bu teklifi kabul etmemesi nedeni ile devre dışı kaldı. Bir diğer isim ise Eski CHP Rize Milletvekili Adayı, Mevcut Ardeşen ilçe Başkanı Tahsin Ocaklı.

SAADET PARTİSİ

Saadet Partisinin ise 6 Aday Adayı var. Bunlar; Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurul Üyesi ve Eski İl Başkanı Hasan Uzun, SP Genel İdare Kurul Üyesi ve Kendirli Beldesi Eski Belediye Başkanı Salih Uzun, Eski Milletvekili Adayı Sait Eksilmez, iş adamları Mehmet Arıcıoğlu ve Kemal Eksilmez ile Emekli Öğretmen Gülhan Hafızoğlu aday adaylığı için başvuru yaptı.

İYİ PARTİ

İYİ Parti Rize Milletvekili Adayları olarak İl Başkanı Nusret Karaca, İl Başkan Yardımcısı Av. Kürşat Hacısüleymanoğlu ve Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Av. Ayşegül Akyıldız Özyanık olarak belirlendi.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

Milliyetçi Hareket Partisinin adayları ise geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bu isimler; Serkan Birben, Semra Aksu ve Mehmet Can Tüfekçi

İLGİLİ HABERLER:

http://www.ardesen.com/files/uploads/news/default/ak-parti-milletvekil-84a80917bc3f31cff9ee.png

http://www.ardesen.com/files/uploads/news/default/rizenin-yeni-vekil-a-825bdd57e36a5b30d9c2.png

http://www.ardesen.com/files/uploads/news/default/rize-ak-parti-millet-87f12c1974cb49aefd0c.png

http://www.ardesen.com/files/uploads/news/default/rizede-durum-ne-6589-8555a1793d23a14d408b.png

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 15:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 6 ay Önce

Haberi sokaktan geçenlere mi yazdırıyorsunuz... üslup ne öyle ! Kelimeleri doğru yazamıyorsunuz, cümle kuramıyorsunuz... emek olmadan kazananlar birliğindesiniz biliyoruz ama ayıptır hiç olmazsa üsluba dikkat edin.

SIRADAKİ HABER