banner72

ÇAYÜDAD Başkanı Mustafa Mavi: Böyle Bir Kota Beklemiyorduk. Şimdi Sıra Üreticide

Çay Üreticileri Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Mavi, yaş çay sezonunun yarın açılacak olması ve kotanın 600 kilogram açıklanmasının üreticiden yana alınan bir karar olduğunu kaydederek, yüksek kota açıklanmasında katkıda bulunanlara teşekkür etti.

ÇAYÜDAD Başkanı Mustafa Mavi: Böyle Bir Kota Beklemiyorduk. Şimdi Sıra Üreticide

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, düzenlediği basın toplantısında 2020 yaş çay sezonunun 19 Mayıs Salı günü (Yarın) ve birinci sürgünde dekar başına uygulanacak kotanın 600 kilogram olduğunu açıkladı.

Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim’in ÇAYKUR tarihinin en yüksek kotasını açıklaması çay üreticilerini memnun ettiği gibi STK’lar ile siyasi partiler tarafından da olumlu karşılandı.

Çay Üreticileri Dayanışma Derneği (ÇAYÜDAD) Başkanı Mustafa Mavi de böylesine bir kota açıklanmasını beklemediklerini kaydederek, açıklanan rekor kota için emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mavi, yaptığı açıklamada, çay üreticilerinin kotalarını doldurmadan ve özel sektörün yaş çay kilo fiyatı olarak 3,50 TL’nin üzerine çıkmaması durumunda özel sektöre çay satılmaması çağrısında bulunarak, “ÇAYKUR'un açıkladığı 600 kg kota için başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Milletvekillerimize, Sayın İl Başkanımıza ve Sayın ÇAYKUR Genel Müdürümüze çok teşekkür ederiz. Sezonun yarın açılması, 19 Mayıs'ta mübaya yapılacak olduğu içinde ayrıca teşekkür ederiz. Evet şimdi sıra bizde. Hayde çaya. Yarın Bismillah la başlıyoruz. Kotaları doldurmadan özel sektöre 3,50 TL den düşük çay satmıyoruz. Allah bereketini artırsın.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73