banner72

İŞKUR'dan Üniversite Öğrencilerine Müjde

Rize’de üniversite öğrencilerine yönelik yaz dönemlerinde kamuda iş imkânı sunacak Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başlıyor. Üniversiteliler program kapsamında çalışarak günlük 67,36 TL kazanacak.

İŞKUR'dan Üniversite Öğrencilerine Müjde

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye İŞ Kurumu (İŞKUR), üniversite öğrencilerine yönelik Sosyal Çalışma Programı (SÇP) düzenleyecek. Başvurular 25 Haziran Salı günü ile 28 Haziran 2019 Cuma günleri arasında sadece İŞKUR'un resmi internet sitesi www.iskur.gov.tr 'den yapılabilecek. Merkezi elektronik kura tarihi ise 5 Temmuz 2019 olup, işe girmeye hak kazanacak adaylar 8 Temmuz ile 30 Eylül arasında haftada 3 gün çalışacak.

Programlara öğrenci kaydı aktif olan, lisans veya ön lisans öğrencileri (açık öğretim, yüksek lisans, doktora ve yaz okulunda okuyan öğrenciler hariç) yararlanabilecek.

Haftalık çalışma süresi 3 gün olan programa katılım sağlanan her gün için öğrenciye 67,36 TL ödeme yapılacak. Ayrıca bu günler için emekliliğe etki eden sigortaları dahil tüm sigorta primleri kurumca yatırılacak. 2019 yaz dönemi için toplam süre azami 39 gün olup program dolayısıyla katılımcıların KYK bursları/öğrenim kredileri kesilmeyecek.

Programa başvurular 25-28 Haziran 2019 tarihleri arasında sadece www.iskur.gov.tr adresi üzerinden alınacak. Öğrenciler, diledikleri ildeki SÇP’ye başvuruda bulunabilir. İkamet edilen veya öğrenim görülen il olması şartı aranmaz. Adaylar en fazla 3 programa başvuru yapabilecek. Günlük çalışma süresi yarım saati dinlenme süresi olmak üzere toplam 8 saattir. Adaylar merkezi elektronik kura sistemi ile seçilerek 08 Temmuz 2019- 30 Eylül 2019 tarihleri arasında programdan faydalanacak.

Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Bu kapsamda “doğanın korunması”, “kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması”, “kütüphanelerin bakımı ve düzeni” ve “kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi” alanlarında program düzenlenecek.

İŞKUR’UN RESMİ İNTERNET SİTESİNDEN BAŞVURUDA BULUNABİLMEK İÇİN İZLENECEK YOL:

iskur-scp-basvuru-1.jpgiskur-scp-basvuru-2.jpgiskur-scp-basvuru-3.jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73