Rize Bakkallar ve Bayiler Odası ABD Mallarına Boykot Çağrısında Bulundu - Büyük Oyun Deşifre Oldu!

Rize Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Galip Koç, bazı yabancı firmaların Rize'deki bakkallara ürün satışını durdurduğunu, ardından % 50'ye varan zam oranları ile satışa başladığını ve ABD ile Türkiye arasında yaşanan durumu kriz ortamına çevirmek istediklerini söyledi.

Rize Bakkallar ve Bayiler Odası ABD Mallarına Boykot Çağrısında Bulundu - Büyük Oyun Deşifre Oldu!

Rize Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Galip Koç, ülkemizde geniş bir ticari pazara sahip olan yaşancı menşeli firmaların Rize'deki yerli bakkal ve marketlere ürün satışını durdurduğunu ve kriz ortamı oluşturulmaya çalışıldığını söyleyerek,  yaşanan bu vahim gelişmelerin ardından Rize ve ilçelerinde tüm yerli ve milli marketlere ABD ve İsrail menşeli ürünlerinin boykot edilmesi ve bu ürünleri tercih etmemesi çağrısında bulundu.

Son 10 gün içerisinde söz konusu firmaların satışını durdurmasının ardından ilgili bölge müdürlükleri ile irtibata geçtiğini ve tepkilerini kendilerine ilettiklerini ifade eden Koç, "Tepkilerimiz üzerine firmalar sistemi açarak tekrar satışa başladılar. Ancak bu kez % 30 ve 50'lere varan bir zam uygulaması ile karşı karşıya kaldık. Bunun üzerine biz de oda olarak boykot kararı aldık. Rize ve ilçelerinde bu karara davet ederek ABD ve İsrail menşeli ürünlerin tercih edilmemesi için çalışma yürüteceğiz. Biz bakkallar olarak elbette tüketicilerimizin isteklerini sunmak zorundayız fakat, oluşturulmaya çalışılan kriz ortamı ve zam uygulamaları hakkında tüketicilerimizi de bilinçlendirerek yolumuza devam edeceğiz. Hazırlayacağımız el broşürleri ile ABD ve İsrail mallarını, bu malların dağıtımını yapan firmaları ifşa edeceğiz." dedi.

RİZELİ SU FİRMALARINA DA TEPKİ GÖSTERDİ

Rize Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Koç, yine ilimizde üretim yapan iki su firmasının dövizi bahane ederek ürünlerine%50 civarında bir fiyat artışına gitmesi biz bakkal esnafı tarafından pek hoş karşılanmamıştır. Ümid ederim ki biraz duyarlı olarak yaptıkları zammı geri çekip sahip oldukları pazar payını kaybetmeden  ticaretlerine devam ederler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rıdvan
Rıdvan - 6 ay Önce

Bunlar Kansız, Bunlar Çiyan, Bunları Deşifre Edip Mallarını Almayalım. #ABDyeParaKazandırma

Adem durmaz
Adem durmaz - 6 ay Önce

Firmaları de deşifre edin vatandaş olarak bilelim

Ibrahim Ibuk
Ibrahim Ibuk - 6 ay Önce

Suyudami amerikadan aliyoz suya hemen kolisina 2 tl zam geldi neymis dolar yukseldi

Ibrahim Ibuk
Ibrahim Ibuk - 6 ay Önce

Suyudami amerikadan aliyoz suya hemen kolisina 2 tl zam geldi neymis dolar yukseldi

Ayhan Sarııbrahım
Ayhan Sarııbrahım - 6 ay Önce

O firma bu firma açık açık yazsanıza isimlerini

Ali Uğur Alyazic
Ali Uğur Alyazic - 6 ay Önce

i 15 Temmuz gecesi ekmeği 5 liradan satan yerli ve milli fırıncılarımız gibi mi

SIRADAKİ HABER