banner72

Rize Valisi Çeber'den "Vali Çıksın Çay Toplasın" Çağrısına Cevap

Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında şehir dışından Rize'ye çay toplamak için gelecek olanlara yasak getirilmesinin ardından sosyal medyada kendisine "Vali çıksın çay toplasın" tepkilerine cevap verdi.

Rize Valisi Çeber'den "Vali Çıksın Çay Toplasın" Çağrısına Cevap

Yaklaşan yaş çay sezonu öncesi Korona virüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında şehir dışından Rize'ye çay toplamak için gelecek olanlara yasak getirilmesinin ardından sosyal medyada kendisine "Vali çıksın çay toplasın" tepkileri üzerine konuşan Rize Valisi Kemal Çeber, "Bana da öğretilsin tabi ki toplarım" dedi.

Rize'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'de önümüzdeki günlerde başlayacak olan çay hasadı için Rize Ticaret Borsası’nda değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda Rize Valisi Kemal Çeber, bir konuşma yaptı.

Kendisine yönelik sosyal medyada "Vali çıksın çay toplasın" tepkilerine cevap veren Vali Çeber “"Hemşehrilerimiz köylerinde çaylarını toplatabilecek, işlerini organize edebilirler. Muhtarlar, ziraat odaları, ÇAYKUR hazırlıkları yapar, yerel hemşehrilerimiz, 'Bugün o gündür.' der, bu işin altından kalkar. Benim kıymetli hemşehrilerimin hiç biri Rize’yi hasta edelim diye gelmiyor ve en az bizim kadar dikkat ediyor. Hastalık çok sinsi, bulaşması çok riskli. Bazı arkadaşlar 'Madem öyle Vali çıksın, çayı toplasın.' diyor. Toplarım, yapabildiğim kadarını toplarım. Becerebildiğim kadar toplarım. Bana da öğretilsin tabi ki toplarım. Gün bugündür. Birbirimize yardımcı olacağız. Rize Valisi olarak Rizeli hemşehrilerime her konuda güvendiğim gibi bu konuda da güveniyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İstanbul dayım açin yolu
İstanbul dayım açin yolu - 1 yıl Önce

SAYIN valimiz istanbul 'daki RİZELİ özel araçlarla yol izni için başvurusunu yaptık geri dönülmedi başvurduk yol izni bekliyoruz açin kapıyı açinyolu. Köyde 15 gün izole olur sorunu çözeriz yasaklı türkiye k kabullenemez açinyolu valim RİZE ye gelelim yasak olamaz kabullenemez.

Pazarli
Pazarli - 1 yıl Önce

Yasak kime acaba du haber yayildiktan sonra bir çok insan sorunsuz girdi bizim izin belgemiz olduğu halde yasaksa uyalim dedik ama birlikte yola çikacağimiz insanlar şuan rizeye girdi bu nasil bir yönetimdir

Kadir büyük
Kadir büyük - 1 yıl Önce

Kriz yönetiminiz maalesef çok yetersiz. Rizeli, çözüm üretemeyen yöneticileri asla unutmaz!!!

Cengiz
Cengiz - 1 yıl Önce

Sayin valim yasaklandi diyorsunuz ama
Akın akın ilçeye geliyorlar

Şakir Çakırusta
Şakir Çakırusta - 1 yıl Önce

Palavra ile işler yürümez

Yuksel Kantar
Yuksel Kantar - 1 yıl Önce

IL DISINDE OLAN RIZELILER ÇAY TOPLAMAYA GELSINLER DIYE KICLARINI YIRTENLER DUSUNSENE KOYUNA GELEN BIR GURBECCI HASTALIK TAŞIYOR OLSA KOYUNUZA BULAŞSA KOYUNDE ÖLÜMLER OLSA O KÖYE GARANTINA UYGULANSA HIÇ KIMSE EVININ DIŞINA CIKAMASA DURUM DAHA IYIMI OLUR BENIM GUNAHIM NE BIRAYDIR CARŞIYA INMIYOR MARKETE GIRMIYORUM KI HASTA OLMAYAYIM INSANLARA BULAŞTIRMAYIM DIYE SEN GELECEKSIN CAY ICIN BENDE SENDE KAYPEDECEYIZ RISKI VEREN ALLAHTIR SEN EVDE KAL YILLIK RISKINI VEREN ALLAH ORDADA RIZIKINI VERIR HICMI ALLAHA INANMADIN SENIN RIZIKINI SENDEN BAŞKASI YIYEMEZ SENDE RIZKINDAN FAZLASINI YIYEMESSIN OTUR OTURDUĞUN YERDE

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73