RTEÜ'den Zehirlenme Açıklaması

Rize'de, yaklaşık 300 üniversite öğrencisi gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınırken, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü'nden gıda zehirlenmesi hakkında açıklama yapıldı.

RTEÜ'den Zehirlenme Açıklaması

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) merkez kampüs yemekhanesinden bu akşam yemek yiyen 594 öğrenciden yaklaşık 300'ü zehirlenme belirtileri nedeniyle hastanelere kaldırıldı. RTEÜ Rektörlüğünden konu hakkında açıklama yapıldı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada, "Üniversitemizin farklı birimlerinde okuyan bazı öğrencilerimiz akşam saatlerinde mide bulantısı ve karın ağrısı şikayetiyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Rize Devlet Hastenesine müracaat etmişlerdir. Hastanelerde öğrencilerimize anında gerekli müdahaleler yapılmıştır. Şu an itibariyle öğrencilerimizin genel sağlık durumları iyi olup ağır bir hastamız bulunmamaktadır. Bazı öğrencilerimizin tedavileri yapılarak taburcu edilmişlerdir. Olayın neden kaynaklandığı hem Üniversitemiz, hem de adli makamlar tarafından araştırılmaktar." denildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 21:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER