banner72

Şafak: Diyanetimize Yapılan Saldırılar Kabul Edilemez

Diyanet-Sen Rize Şube Başkanı Recep Şafak, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın gazeteci Kadir Mısırlıoğlu ziyareti ile ilgili bazı medya organlarında çıkan haberler üzerine açıklamada bulundu.

Şafak: Diyanetimize Yapılan Saldırılar Kabul Edilemez

Diyanet-Sen Rize Şube Başkanı Recep Şafak, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Türk yazar, tarih araştırmacısı ve gazeteci Kadir Mısırlıoğlu ziyareti ile ilgili bazı medya organlarında gerçeklerle bağdaşmayan haber ve yorumlar yapılması üzerine bir basın açıklamasında bulundu.

Diyanet-Sen Rize Şube Başkanı Recep Şafak, bir hasta ziyareti dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanı ve O’nun üzerinden kurumun eleştiri yağmuruna tutulmasını sert bir dille eleştirerek, “Diyanet İşleri Başkanını geçmiş olsun ziyareti üzerinden yıpratmaya kalkmak hem Diyanetimize hem de başkanımıza karşı bir kalkışma olarak okunmalıdır.” dedi.

Malum çevrelerin uzun zamandır Diyanet İşleri Başkanları üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı’na sürekli saldırı halinde olduğunu söyleyen Şafak, “Dinimizde hasta ziyaretlerinin hükmü ortadayken, eski tarihli bir görüntü üzerinden yeni senaryolar kurmak, sadece ve sadece fitnecilerin yapacağı bir iştir. Malum çevreler tarafından linç edilmek istenen Diyanet İşleri Başkanlığımızın koruyucu zırhı hükmünde olan hiçbir din görevlisi, buna izin vermeyecektir. Fitne mermilerini bu güne kadar nasıl geri püskürttüysek, bundan sonra ki süreçte de aynı tavırla görevimizi yapacağımız bilinmelidir.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığına geçmişten bu yana sürekli saldırılar yapıldığını söyleyen Şafak, "Şer odaklarının oluşturmak istediği fitne kafası her zaman kin kusmuştur. Bizler Türkiye’nin en büyük Din görevlileri sendikası olarak dün başkanlığımıza ve başkanlarımıza nasıl sahip çıktıysak, bugün de aynı kararlılıkla başkanımıza ve başkanlığımıza sahip çıkarız.

Berrak sulara fitne ateşi atmaya kalkışanları uyarıyoruz. Başkanımızın üzerinden kurumumuzu hedef aldıklarının farkındayız. Bizler bu davanın sahipleriyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın dünyada ve Türkiye’de sergilediği misyon ve sorumluluğun bazı odakları rahatsız ettiğini iyi biliyoruz.

Müslüman dünyasının adeta ümidi durumuna gelmiş olan başkanlığımızın çalışmalarını sekteye uğratmak, itibarsızlaştırmaya kalkmak dünden bu güne alışıla gelmiş bir saldırı sistemi haline getirilmiştir.

Özellikle son günlerde eğitim camiası ile Diyanet camiasını bir birine kırdırmaya çalışan fitnecilerin yaptığı ufak beyinli senaryolarının tutmayacağı bilinmelidir.

Diyanet-Sen olarak hiç bir surette fitne ateşini hiç kimsenin yakmasına izin vermeyeceğiz. Dün izin vermedik bundan sonra da izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73