banner72

Mesut Özil, Almanya'nın EURO 2024 Adaylığına Gölge Düşürdü

Almanya’nın ünlü yayın kuruluşu Deutsche Welle, Mesut Özil’in milli takımı bırakması, Almanya’nın EURO 2024 adaylığına gölge düşürdü. Almanya Futbol Federasyonu bu işten zararlı çıkar. ifadelerini kullandı..

Mesut Özil, Almanya'nın EURO 2024 Adaylığına Gölge Düşürdü
Almanya'nın ünlü yayın kuruluşu Deutsche Welle, Mesut Özil'in Almanya Milli Takımından istifası ve sonra yaşanan olaylarla ilgili, internet sitesinde değerlendirme yazısı yayınlandı.

Ortaya çıkan durumdan zararlı çıkanın Almanya olacağı ana fikrine sahip olan yazıda "Mesut Özil'in milli takımı bırakması, Almanya'nın EURO 2024 adaylığına gölge düşürüyor. Almanya Futbol Federasyonu olsa olsa bu işten zararlı çıkar. Gerek ev sahipliğini kaybederek, gerekse onurunu kaybederek" denildi.

"BAŞKAN İSTİFA EDERSE EURO 2024 ALMANYA'NIN ELİNDEN KAÇAR"

Joscha Weber imzalı yazıda Almanya Futbol Federasyonu'nda yaşananların ardından bir çok kişinin başkan Grindel'in istifasını istediği ancak kendisiyle devam edilmeye mecbur kalındığı da dile getirildi. Başkan Reinhard Grindel'in istifa etmesinin, ülkenin EURO 2024 adaylığını kaybetmesi anlamına geleceğini savunularak "Federasyon kendisini istifaya zorlayabilirdi ancak EURO adaylığı sürecinde diğer Avrupa federasyonları ile kontak kuracak bir diğer isim bu kadar kısa sürede bulunamayacaktı" satırlarına yer verildi.

Deutsche Welle,Almanya
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73