banner72

Türkiye Rafting Milli Takımı Dünya Şampiyonu Oldu

İtalya’da Düzenlenen Rafting Dünya Şampiyonasında Türkiye Milli Takımı Damgasını Vurdu.

Türkiye Rafting Milli Takımı Dünya Şampiyonu Oldu

İtalya’nın Ivrea kentinde düzenlenen 2018 Dünya Rafting Şampiyonasında Türk Milli Takımı destan yazdı.

Üç gün boyunca dört disimplinde de çeşitli dereceler ede eden Milliler şampiyona sonunda 12 Bronz, 15 Gümüş, 5 Altın Toplamda 40 Madalya topladı.

Rafting Türk Milli Takım kafilesi 20-25 Temmuz 2018 tarihleri arasında İtalya’nın Ivrea kentinde Nehir İnişi, Slalom, Sprint ve H2H MİX kategorilerinde U19 Erkek, U19 Kadın, U23 Erkek ve U23 Kadın olarak rakipleriyle girdikleri her disimpin yarışında:

Toplamda: 20 Bronz, 15 Gümüş, 5 Altın Toplamda 40 Madalya ve 8 kupa aldı

Türk milli takımı toplamda 88 madalya alarak ülkeye dönüyor.

Son yapılan Avrupa ve Dünya şampiyonalarında tüm rekorları egale ederek kırılması zor bir rekora imza atarak Dünya birincisi olan Rafting Türk Milli Takımı İtalya’da yapılan dünya şampiyonasını ’da madalyasız geçmedi.

Kafile Başkanlığını yapan Rafting Federasyon Başkanı ve aynı zamanda VRF Dünya Rafting ikinci Başkanı Fikret Yardımcı, ede edilen bu başarıdan dolayı tüm kafileyi kutlarken sözlerine şöyle devam etti; Biz güçlü bir ülkeyiz. Gücümüzü şanlı bayrağımızdan ve vatanımızdan almaktayız. Bizler özellikle yurt dışındaki mücadelecimizde ecdadımızın bizlere miras bıraktığı Türkün kahramanlığı, Türkün saygınlığı ve Türkün inanç ve azmiyle vermekteyiz. Şanlı Türk Bayrağımızın gönderde her dalgalanması bize cesaret katar, gücümüzü ondan alırız. Bu anlamda 20-24 Temmuz 2018 tarihleri arasında İtalya’nın Ivrea ketinde yapılan Dünya Rafting Şampiyonasında takım olarak 12 Bronz, 15 Gümüş, 5 Altın toplamda 40 madalya ve 8 kupa aldık. Elde edilen bu başarıdan dolayı Milli Takım hocalarımız başta olmakla birlikte kafiledeki tüm sporcularımı tek tek kutlarım. Bizlere desteklerini hiç esirgemeyen Sn. Spor Bakanımıza, Spor Genel Müdürlüğümüze, Federasyonumuza, Daire Müdürlerime, Sporcu Ailelerine ve bu kafilenin her türlü ihtiyacını gidermek için arka ofiste çalışan tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ederim. Bu başarı sadece Milli takımın değildir Türk Milletinindir. Diye Konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73