banner72

Adnan Oktar'ın Lüks Villasının Arazisinde Onlarca Kaçak Yapı Ortaya Çıktı

Adnan Oktar grubunun yıllardır kullandığı Kandilli’deki villanın bulunduğu arazide onlarca kaçak yapı tespit edildi..

Adnan Oktar'ın Lüks Villasının Arazisinde Onlarca Kaçak Yapı Ortaya Çıktı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden edinilen bilgilere göre söz konusuarazide bulunan villa Mustafa Avni Cüre üzerine tapulu. Boğaziçi ön görünümündeyer almasına rağmen bugüne kadar Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekipleri bölgeye giripdetaylı bir çalışma yapamadı. Ağaçlık alanda bulunan bir binanın 1986 yılındaalınmış izin belgesi bulunuyor ancak, yıllar içinde araziye onlarca ek yapı inşa edildiği ortaya çıktı.

KAÇAK YAPILAR TESPİT EDİLDİ

Adnan Oktar grubuna yapılan operasyonda kolluk kuvvetleri vesavcılığın çalışmalarının ardından İBB ekibi de bölgeye girerek kaçak yapıtespiti yaptı.

Kaçak yapıları tek tek belirleyerek tutanakla belgeleyen İBB ekibi,kaçak yapıların tespitini ortaya koyan "Yapı Tatil Tutanağı"nı villanın girişçıkış kapılarına astı. "17. 07. 2018 tarih 2016/103113 CBS Soruşturma Dosyası sayılı İstanbulCumhuriyet Savcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu yazısına istinadenbahse konu yerde 3 parsele ait iskan eki onaylı" başlıklı yazıda bazı yapılarınne zaman inşa edildiğinin tespit edilmediğine vurgu yapıldı.

Kaçak yapıların detaylı krokisine yer verilen tutanakta, 1'den 23'ekadar farklı yapının bulunduğu arazide pek çok binanın kaçak olduğu ifade edildi.

ARAZİDE BİRÇOK DEĞİŞİKLİKLER YAPILDI

"A yapısına 7 ve 8 numaralı tek katlı kaçak yapılar eklendiği, Ayapısı dışında bunan 1 numaralı kata çıkış merdiveninin kaldırıldığı, B yapısına15 ve 18 numaralı tek kaçak yapıların 16 ve 17 numaralı 2 katlı kaçak yapılara ve14 numaralı kaçak platform (seyir terası) eklendiği tespit edilmiştir. B bloktarölöve projesindeki açık merdivenin yapıya dahil edildiği,1-2-3-4-5-6-9-12-13-19-20-21-22 numaralı tek katlı yapıların kaçak olarakyapıldığı, 11 ve 23 numaralı 2 katlı yapıların kaçak yapıldığı, 10 numaralı garajve tesisat odasının kaçak olarak yapıldığı tespit edilmiştir."

YIKIM KARARI BEKLENECEK

"Yapı Tatil Tutanağı" villanın kapılarına asılırken kaçak binalarınyıkımı için alınmış bir karar bulunmuyor. Savcılıkla koordineli hareket edenbelediyeden önümüzdeki günlerde bir yıkım kararının çıkması bekleniyor.

Kararının alınmasının ardından yine savcılık ve emniyet güçleriylebirlikte hareket edilerek yıkımın gerçekleştirilebileceği bildirildi.

"BİZ ÇİVİ BİLE ÇAKAMAZKEN ONLAR KAT ÇIKIYORDU"

Adnan Oktar operasyonundan sonra açıklama yapan yan komşusu, "Bahçede iki katlı eski bir ev vardı. Oktar 20 yıldır burada yaşıyor. O küçük ev her geçen gün büyümeye başladı. Her yıl kaçak bölümler yaptı. Biz çivi bile çakamazken onlar kat çıktı. Şimdi 100 odalı birden fazla ev var içeride" demişti.

Adnan OktarAdnan Oktar'ın Komşusu Konuştu: Eve Girip Çıkarken Tüm Sokak Kapatılırdı

Adnan OktarAdnan Oktar'ın Erkekleri, Genç Kızları Kandırmak İçin Önce Komşu Oluyorlarmış

Adnan OktarAdnan Oktar'ın Kardeşi Kenan Oktar'dan Şaşırtan İtiraflar

Adnan Oktar Örgütü Gelen Kızlara AIDS ve Hepatit Testi YaptırıyormuşAdnan Oktar Örgütü Gelen Kızlara AIDS ve Hepatit Testi Yaptırıyormuş

Adnan Oktar
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73