banner72

ASKON'dan tüm iş dünyasına seslendi

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, ABD’nin Türkiye’ye karşı yaptırım açıklaması sonrası gelişen sürece ilişkin İş Dünyasının tüm paydaşlarına seslendi.

ASKON'dan tüm iş dünyasına seslendi

ABD’nin açıkça Türkiye’yi hedef aldığı bir durumda iş dünyası olarak toplu bir şekilde hareket edilmesi gerektiğini belirten ASKON Başkanı, ‘’İş Dünyasının tüm paydaşlarının bir araya gelip ortak bir yol haritası belirleyerek, bu konuda gereken adımların ülke ekonomisini rahatlatacak şekilde atılması gerekmektedir.” açıklamasında bulundu. ASKON Başkanı Cesur ayrıca, bu koordinasyonun devletin ilgili tüm makamlarıyla eşgüdüm içerisinde ve acil bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir dedi. 

BİR BÜTÜN OLARAK ORGANİZE OLMALIYIZ

ASKON Başkanı Cesur, konuya ilişkin şunları söyledi:

Gerek Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ve gerekse Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan, iş dünyasının da görüşleri alınarak ABD ile yaşanılan sürece ilişkin gereken tepkinin verileceğini açıklamıştır. Hükümetimiz bu yaklaşımı göstermişken, iş dünyası olarak bizler de bir araya gelerek süreci masaya yatırmalı, devletimize ve milletimize bu süreçte nasıl yardımcı olabiliriz diye ortak kararlar almalıyız. Bunu da bir an önce gerçekleştirmeliyiz. ASKON olarak bu konuda tüm iş dünyası STK’larına, Ticaret ve Sanayi Odaları’na, İş Meclislerine, Odalara, Barolara, iş dünyası örgütlerine özellikle sesleniyoruz. Biz inanıyoruz ki, bu birliktelik, nasıl bir dayanışma içinde olduğumuzun somut bir göstergesi olacaktır. Birlikte yapılacak organize çalışmalar ile sürece etkimizin ve katkımızın ülke menfaatleri doğrultusunda son derece yararlı olacağı kanaatini taşımaktayız. Biz istikbal ve istiklali önceleyen tüm kuruluşlarımızın bu çağrıya tepkisiz kalmayacağını düşünüyor, ekonomik dirilişimize vesile olacak bu krizden de millet olarak alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyoruz.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73