banner72

Ersun Yanal'dan Trabzonspor'a sert cevap!

Teknik direktör Ersun Yanal'dan eski kulübü Trabzonspor'un kendisi hakkında yaptığı açıklamayla ilgi yanıt geldi.

Ersun Yanal'dan Trabzonspor'a sert cevap!

Trabzonspor Kulübü dün yaptığı açıklama ile, eski teknik direktörü Ersun Yanal'a 10 milyon 575 bin lira tutan alacağının ödendiği duyurmuş ve sert sözlerle Ersun Yanal'a yüklenmişti. 
 
Ersun Yanal kendisine ati sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaptı. Yanal'ın açıklaması şöyle:
 
"İşim dışındaki konularda açıklama yapmamak prensibimdir. 28 yıllık kariyerimde hiç Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK)'na başvurmadım, hatta hak edişlerimden bile fedakarlık ettim. Trabzonspor ile yaşanan bu sürecin çözümlenebilmesi için de tüm çabamı ve iyi niyetimi sergiledim. Ancak aynı tavrı göremedim. 
 
Trabzon futbolun tüm hızı, değişkenliği ve stratejilerinin hayata yansıdığı bir iklimdir. Çalıştığım her kulüp gibi Trabzonspor'da bulunduğum her üç sezonda da ekibimle birlikte tüm coşkum, geliştirme istediğim ve güzel futbol oynatma arzumla, tam konsantre şekilde görevimi yerine getirdim.
 
Tüm kamuoyunun kariyerim boyunca izlediği ve bildiği isimleri sayarak sizleri yormak istemesem de, Trabzonspor özelinde bir özet yapma gerekliliği hissediyorum; Trabzonspor'a geldiğim ilk sezonda Onur Kıvrak, selçuk İnan, Egemen Korkmaz, Ceyhun Gülselam, Cale, Colman, Gökhan Ünal, Alanzinho, Burak Yılmaz gibi birbirinden değerli oyuncuları kulübe kazandırıp adından söz ettiren bir futbol oynayarak lige damga vurduğumuz aşikardır. Bu kaliteli kadro, güzel bir oyun ortaya koyarak bir sonraki sezonda da etkinliğini göstermiştir.
 
Bundan sonraki dönemde Trabzonspor'da tekrar yer aldığımızda transfer ettiğimiz Okay Yokuşlu, İspanya Celta Vigo takımına satılarak 6 milyon euroluk büyük bir bedel kazandırdı. Şu anda kamuoyunda transfer edilmeleri halinde Trabzonspor'a katkıları hesaplanan Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı'yı geliştirmekten de - kariyerimdeki pek çok oyuncu gibi - gurur duyuyorum. Her ne kadar birtakım Trabzon basın mensubu, "Bu oyuncular zaten biliniyordu, oynarlardı" gibi söylemlerle, emeğimizi gölgelemeye çalışıyor olsa da hatırlatmak isterim ki, oynaması beklenerek transfer edilen, derinliği olan birçok oyuncunun bulunduğu kadroda; Yusuf ve Abdülkadir gibi gencecik oyuncuları böyle büyük camialarda oynatmak cesaret ve sorumluluk ister. 
 
Hukukun üstünlüğünü vurguladığımız bu günlerde, sözleşmemizde yer alan "hak edişimizi" vermeyen kulüp için yargının vermiş olduğu kararı tartışmayı yersiz ve anlamsız buluyorum. Ayrıca söz konusu süreç 1,5 yıl önceki alacaklarıma ilişkin olup, kamuoyunda yaratılmaya çalışılan tazminat algısını da üzülerek izlemekteyim.
 
Tarafıma ve ekibime karşı yürütülen karalama kampanyasının da saygı çerçevesinin dışına taştığını görmekteyim. Bir takımda istenen neticeleri alabilmek için, işinde uzman, geniş bir ekip paylaşımmı arasında oluşan ahenk önemlidir. Trabzonspor'da uzun yıllardır bu ahengin bir türlü istenilen seviyeye ulaşamadığını hüzünle izlemekteyim. Umuram en kısa sürede Trabzonspor camiası da oyuncu, teknik ekip, yönetim, medya ve taraftarlarıyla yakalayacağı ahenk ile özlediği sonuçlara ulaşır ve hedefledikleri başarıları ar arda tekrarlar. Kamuoyuna saygılarımı sunarım."

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73