banner72

Karar çıktı: Dev şirketin cezası kesildi!

Aydın'da, FETÖ'nün Nazilli iş adamları yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında yargılanan aralarında Uğur Şirketler Grubu ortaklarındanZeynel Abidin Takmaklı ve kardeşi Muhammet Celali Takmaklı'nın da olduğu 20'si tutuklu 108 sanıktan 63'ü 2 yıl 1 ay ila 12 yıl aras

Karar çıktı: Dev şirketin cezası kesildi!

Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesince Gençlik Merkezi Fethi Sekin Duruşma Salonu'nda görülen davanın karar duruşmasına tutuklu ve tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.

Duruşmada son sözleri sorulan sanıklar, örgüt üyesi olmadıklarını ileri sürererk beraat ve tahliyelerini talep etti. Kararını açıklayan mahkeme heyeti, 74 sanıktan 63'üne, "silahlı terör örgütüne üye olma ve silahlı terör örgütüne yardım" suçlarından 2 yıl 1 ay ila 12 yıl arasında değişen hapis cezası verdi. Tutuksuz yargınlanan 11 sanık beraat etti.

 

 

TUTUKLAMA DA ÇIKTI

Heyet, tutuklu sanıktan 11'inin tahliyesine ve 7'sinin tutukluluk halinin devamına hükmetti.Mahkeme tarafından 7 yıl 6 ay hapis cezası alan tutuksuz sanık Ergin Ekimci'nin tutuklanması yönünde karar çıktı.

Öte yandan Uğur Şirketler Grubu ortaklarından tutuksuz sanıklar Zeynel Abidin Takmaklı ve kardeşi Muhammet Celali Takmaklı'ya örgüt üyeliğinden 7 yıl 6'şar ay hapis cezası veren heyet, sanıkların yaş ve sağlık durumundan dolayı adli kontrol şartı hükümlerinin uygulanmasına karar verdi. Hakkındaki deliller tamamlanmayan 2'si tutuklu 34 sanığın dosyası ise önceki duruşmalarda tefrik edilmişti. 

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73