banner72

LGS sınavı kaldırıldı mı? 2019 yılında Liseye Geçiş Sınavı yapılacak mı?

Bu sene itibariyle ilk kez düzenlenen ve farklı tartışmalara yol açan LGS sınavı önümüzdeki dönem kaldırılacak mı? Özellikle Milli Eğitim Bakanının değişmesiyle birlikte gözler bu soruya çevrildi. 2019 Liseye Geçiş Sınavı olacak mı sorusuna ilişkin önemli gelişmeler...

LGS sınavı kaldırıldı mı? 2019 yılında Liseye Geçiş Sınavı yapılacak mı?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) konusuyla ilgili soruları yanıtlayan yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk tartışmalara noktayı koydu. Buna göre 2019 yılında LGS sınavı olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS'nin gelecek yıl da yapılacağını daha sonra sistem değişikliğine gidileceğini söyledi. Önceki akşam eğitim editörleriyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'un sorulara verdiği yanıtlardan ve açıklamalarından satır başları şöyle:

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM LGS KALDIRILACAK MI?

Seneye de LGS var. Ama sonraki senelerde sürüp sürmeyeceğini Ekim ayında yapacağımız toplantıda açıklayacağız. Çünkü üzerinde çalıştığımız yeni bir sistem var. Asıl hedefimiz kuralı yeni başlayanlara koymak, ortadakilere, bir sisteme başlamış olanlara yeni kural getirmemek. 

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73