banner72

Nüfus Cüzdanı 2023 Yılına Kadar Yenilenebilecek

Son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada, kimlik kartlarının dağıtımının 2018 yıl sonu itibarıyla sona ereceği ve 400 TL zam geleceği şeklinde söylentilerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

Nüfus Cüzdanı 2023 Yılına Kadar Yenilenebilecek

Bilgi Kirliliğinden Kaynaklı Olarak, 2018 Yıl Sonu İtibariyle kimlik kartlarının dağıtımının sona ereceği veya 400 TL gibi fahiş bir fiyata yenileneceği şeklinde çıkan haberlerin ardından il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde büyük kuyruklar meydana geldi.

 Gerçeği yansıtmayan iddialar üzerinde Valilik tarafından bir açıklama yapıldı ve iddialar yalanlandı.

İŞTE O AÇIKLAMA :

“Nüfus kimlik kartlarının dağıtımının yılsonu itibarıyla sona ereceği ve kart bedelinin fahiş oranda artacağı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Kimlik kartı bedelinin 2018 yılı itibarıyla “Değerli Kağıtlar” değerleme oranlarıyla güncelleneceği ve bu oranın asılsız haberlerde iddia edildiği gibi yüksek olmayacaktır.

Ülkemizde nüfus cüzdanlarının 2023 yılına kadar yenilenmesi hedeflenmektedir ancak mevcut nüfus cüzdanlarının geçerliliğini yitirdiğine dair herhangi bir son tarih ve yasal düzenleme bulunmamaktadır.

Vatandaşlarımızın bu konuda daha sağduyulu davranmaları ve asılsız haberlere itibar etmemeleri gerekmektedir. Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73