banner72

'Şimdi sıra bizde' dedi ve dövizlerini bozdurdu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine başlatılan döviz bozdurma kampanyasına, Türk vatandaşlarının yanı sıra farklı ülkelerin vatandaşları da destek veriyor.

'Şimdi sıra bizde' dedi ve dövizlerini bozdurdu

ABD'nin Türkiye'ye yönelik başlattığı ekonomik savaş sonrası piyasalarda yaşanan spekülatif ataklara karşı vatandaşlar TL cephesinde birlik oldu. Çok sayıda ilde duyarlı vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla döviz bürolarına giderek ellerindeki dövizleri bozdururken TL seferberliğine savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler de katıldı. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yaşayan Suriyeli iş adamı Sabit Ubeyt, hesaplarındaki dövizi bozdurarak liraya destek oldu.

Akçakale ilçesinde yaşayan Suriyeli iş adamı Sabit Ubeyt (53) de 4 bin avro ve 2 bin ABD doları bozdurarak liraya destek verdi.

Ubeyt, yaptığı açıklamada, bir Suriyeli Müslüman olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek vermek amacıyla banka hesabındaki tüm dövizi liraya çevirdiğini söyledi.

'Şimdi sıra bizde'

Kendilerine kapılarını açan ve ümmetin tek güvendiği ülke olan Türkiye'ye ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını anlatan Ubeyt, şunları belirtti:

"Türkiye, yöneticileri ve halkıyla hep bizim yanımızda oldu, hepsine ne kadar teşekkür etsek azdır. Şimdi sıra bizde. Elimizdeki tüm dövizleri bozdurup Türkiye'ye destek olmak istiyoruz. Suriye'den sonraki vatanımız Türkiye'nin, ekonomisinin iyi olmasını istiyoruz. Tüm akrabalarımı, dostlarımı arayarak dövizlerini bozdurmalarını ve Türk lirasına destek vermelerini istedim. Türkiye İslam aleminin tek dayanağıdır. Onun için tüm Müslümanlar olarak birlik olup Türkiye ve Türk halkının yanında olmalıyız."

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73