banner72

Süleymani sert çıktı: Onu değil, beni tehdit et

İran Devrim Muhafızları'nın dış operasyonlarından sorumlu Kudüs Gücü'nün komutanı Kasım Süleymani, ABD Başkanı Donald Trump'a çok ilginç bir çağrıda bulundu. Süleymani "Eğer (Trump) tehdit dilini kullanmak istiyorsa benimle konuşmalı, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile de

Süleymani sert çıktı: Onu değil, beni tehdit et

Son günlerde tekrar alevlenen ABD-İran gerilimine daha da arttıracak bir açıklama geldi. İran'ın Hamedan kentindeki bir etkinlikte konuşan İran Devrim Muhafızları'nın dış operasyonlarından sorumlu Kudüs Gücü'nün komutanı Kasım Süleymani, ABD Başkanı Donald Trump'a çok sert bir göndermede bulundu.

"Bir asker olarak Trump'ın tehditlerine yanıt vermek benim görevim" diyen Süleymani "Eğer o tehdit dilini kullanmak istiyorsa benimle konuşmalı, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile değil" dedi.

"SAVAŞI SİZ BAŞLATIRSINIZ AMA SONUNU BİZ BELİRLERİZ"

Süleymani ayrıca, "Trump sana sesleniyorum; sana düşündüğünden daha yakınız. Bu savaşı siz başlatabilirsiniz, fakat sonunu biz belirleriz. Bu savaş ABD'nin tüm imkânlarının yok oluşu demektir. Bunun için İran Silahlı Kuvvetleri'nin tümüne gerek yok, Kudüs Gücü ve ben yeteriz" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73