banner72

Yunanistan, 82 Kişinin Can Verdiği Yangın Felaketinden Sonra Sele Teslim Oldu

Yunanistan 82 kişinin can verdiği yangın faciasının ardından şimdi de sel sularına teslim oldu. Ev ve arabaların sular altında kaldığı bölge havadan görüntülendi..

Yunanistan, 82 Kişinin Can Verdiği Yangın Felaketinden Sonra Sele Teslim Oldu
Yunanistan'ın başkenti Atina'nın 40 kilometre doğusunda yangın nedeniyle harabeye dönmüştü. 82 kişinin can verdiği yangın felaketinden sonra kazazedeler şimdi de sel ile boğuşuyor.

YANGIN FELAKETİ TÜM DÜNYAYI SARSMIŞTI

Yunanistan'da yangın felaketinden sonra binlerce ev ve araç kül olmuş ve can kayıpları tüm dünyayı derinden sarsmıştı. Mati'deki ormanlık arazinin yanmaya başlamasıyla Rafina-Atina arasındaki yol kapandı.

Sıkışıp kalan insanların tek çaresi denize doğru gitmekti. Bunu başaranlar oldu ancak pek çok kişi dumandan boğularak yaşamını yitirdi. Yunanistan'ın başına gelen felaketler bununla sınırlı kalmadı.

ŞİMDİ DE SEL VURDU

Yunanistan yangın felaketiyle yıkılırken bir kötü haber de Atina yakınlarından geldi. Atina'nın kuzey doğusu Marousi sele teslim oldu. Bölgede başlayan ve uzun süre devam eden sağanak yağışlar, sele dönüştü ve Marousi'yi afet bölgesine çevirdi. Özellikle Vrilissia bölgesinde 140'tan fazla baskın çağrısına yetkililer müdahale etmeye çalışıyor.

Yunanistan
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73